4 sposoby na odstresowanie się za pomocą sztuki

Jakiś czas temu, szukałam skutecznych sposobów na rozluźnienie i odstresowanie. W którymś momencie postanowiłam skorzystać z wiedzy zdobytej na studiach i przypomniałam sobie o arteterapii, co w moim przypadku uznałam za strzał w dziesiątkę, bo zawsze odprężałam się przy tworzeniu kreatywnych prac (rysunków, wydzieranek, kolaży itp.). Ale wiesz, że zwykłe malowanie, czy rysowanie wieje trochę nudą, dlatego dziś przedstawiam 4 pomysły na odstresowanie się przez sztukę.


Kolorowanki dla dorosłych

Ostatnio bardzo często przeglądając internet trafiam na kolorowanki dla dorosłych. Wyróżniają się one taką mnogością elementów, że bez cienkopisów lub dobrze zatemperowanych kredek nie warto do nich podchodzić. Na rynku pojawia się coraz więcej książeczek, z pięknymi kolorowankami dla dorosłych. Warto jednak najpierw przejrzeć zasoby internetowe. Ciekawe kolorowanki znajdziesz np. na Pintereście, np. TU i TU


Mandale

O mandalach słyszałam dawno, dawno temu i od tamtego czasu marzę o narysowaniu własnej. Mandale to koliste rysunki z powtarzalnymi wzorami. Jednak muszę przyznać, że zawsze, gdy napatrzę się na te cuda w sieci, wiem, że nie jestem w stanie stworzyć takiego dzieła i się poddaję. Jeśli nie masz wprawy w rysowaniu jak ja, możesz zadowolić się kolorowankami z mandalami, które znajdziesz między innymi w linkach podanych w punkcie wyżej. Jeśli nie, może wspólnie ze mną spróbujesz nauczyć się rysować mandale. Linki, które mogą Ci się przydać: KLIK, KLIK, KLIK, KLIK.


Hand Lettering

Czym jest? To piękne ręczne grafiki, których głównym punktem jest tekst. Za granicą powszechne, w Polsce wciąż mało popularne. Myślę, że ideę i elementarne wskazówki dotyczące tej dziedziny w bardzo przystępny sposób przekazała Alina, dlatego odsyłam Was do jej tekstu KLIK.


Cudownik

Pod koniec maja szukając inspiracji, trafiłam na informacje o Dzienniku-Cudowniku Klaudii Tolman. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. O co chodzi w całej idei? Każdego dnia za pomocą prostych rysunków przedstawiasz swoje myśli i wspomnienia. Z przyjemnością pokazuję Wam galerię Klaudii. Łapcie i podziwiajcie KLIK.

Przyznam szczerze, że obecnie najbliższe mi są kolorowanki, natomiast hand letteringu jeszcze nie próbowałam, najpierw muszę poćwiczyć moją motorykę małą. W każdym razie, każda z tych dziedzin sztuki wymaga całkowitego skupienia, przez co możemy choć na chwilę zapomnieć o problemach. I mimo, iż taka precyzyjna praca może być czasem frustrująca, to takie obcowanie ze sztuką naprawdę jest przyjemne.

A Ty próbowałeś takiego sposobu na relaks? Co jeszcze możesz polecić?

Miło Cię widzieć. Rozgość się!