5 rzeczy, które zrobisz w 5 minut #2

Jakiś czas temu na blogu dzieliłam się z Wami 5 pomysłami na to, jak wykorzystać 5 minut. Wspomniany wpis znajdziesz tutaj. Wspomniałam wtedy, że pomysły chodzące mi po głowie rozmnożyły się na tyle, że mogłam stworzyć jeszcze jeden wpis na ten temat. Dlatego dziś po dłuższej przerwie dzielę się z Wami pomysłami na to jak wykorzystać wolne 5 minut.


Zrobisz przekąskę

Ostatnio dotarłam do jednego z archiwalnych wpisów Pauliny, która narobiła mi ochoty na przekąski warzywne w połączeniu z dipami. Mam zamiar wkrótce wypróbować ten sposób na wieczny głód. Dzięki Paulina za inspirację! Jeśli nie przepadasz za warzywami sięgnij po sezonowe owoce, pokrój w kostkę i jedz widelcem jak królowe Instagrama.


Napiszesz wiadomość

W ciągu 5 minut z powodzeniem sprawdzisz maila i facebooka. Przeczytasz ostatnie wiadomości, a także odpiszesz na te z wysokim priorytetem. Jeśli w skrzynce odbiorczej zobaczysz pustkę odezwij się do dawno niewidzianej osoby, z którą niegdyś tak wiele Cię łączyło. Może to dobry moment by odnowić znajomość.


Przeczytasz artykuł

W ciągu 5 minut spokojnie uda Ci się przeczytać dowolny krótki artykuł dotyczący interesującej Cię dziedziny. Mój folder artykułów ‘do przeczytania’ pęka w szwach. Jeśli również masz mnóstwo zakładek, może warto w końcu się w nie zagłębić? Jeśli nie posiadasz transferu internetowego wydrukuj kilka artykułów i noś je w kieszeni. W ciągu wolnych 5 minut będą jak znalazł!


Zrobisz pranie

Jeśli prowadzisz już własny dom, wiesz, że czysta bielizna zużywa się w mgnieniu oka. Zebranie brudnych skarpet, włożenie ich do bębna pralki i wciśnięcie przycisku ‘start’ nie trwa wieczność. To samo tyczy się wyjęcia prania z pralki i rozwieszenia na suszarce, czy w końcu zdjęcia z suszarki, poskładanie i włożenie do szuflady.


Zrobisz porządek na telefonie

Telefon, jak chyba niemal każde urządzenie tego typu, powinno być uporządkowany. Dlatego nie ma co trzymać miliona sms-ów, czy rejestru połączeń sprzed kilku miesięcy. Po co Ci tysiące zdjęć, których i tak na nim nie przeglądasz? Usuń niepotrzebne rejestry i pliki, resztę przenieś na dysk zewnętrzny lub komputer. Możesz zainstalować także aplikację, która może okazać się przydatna w oczyszczaniu Twojego telefonu.


W ciągu 5 minut można zrobić naprawdę mnóstwo pożytecznych rzeczy. Dzięki nim czas jaki poświęcisz na ogromne pranie raz w tygodniu, masowe czytanie artykułów, czy wielkie porządki rozłoży się w czasie w ten sposób, że nawet tego nie poczujesz. Jest wiele więcej rzeczy jakie możesz zrobić w ciągu 5 minut. Jednak dam Ci trochę odpocząć od wpisów tego typu i z kolejnym przyjdę za jakiś czas.

Miło Cię widzieć. Rozgość się!