5 rzeczy, które zrobisz w 5 minut

5 minut

5 minut to niezbyt długi czas, ale 5 min + 5 min + 5 min + 5 min + …. to już sporo, prawda? Każdego dnia masz mnóstwo takich chwil, które marnujesz wpatrując się przed siebie (lub w tablicę facebooka), albo wykorzystujesz na nakarmienie swojego Pou. To nic złego, że poświęcasz ten czas na odprężenie, ale co powiesz na to, żeby wykorzystać go dużo lepiej? Co więc możesz zrobić w ciągu 5 minut?


Nauczysz się czegoś nowego

Jest tyyyle rzeczy, których jeszcze nie wiesz. Dlaczego by nie wykorzystać wolnych kilku minut, aby nauczyć się czegoś nowego? Masz mnóstwo możliwości, możesz nauczyć się np.: słówek języka obcego lub ojczystego, stolic lub flag wszystkich państw świata, nowego wiersza, lub wierszyka dla dzieci, poznać filary islamu, skróty klawiszowe, alfabet Morse’a, podstawowe kroki walca i wiele wiele innych rzeczy…


Uprzątniesz przestrzeń

Jeśli chodzi o uprzątnięcie najbliższego otoczenia, okazuje się, ze 5 minut to aż nadto! Przez ten czas pościelisz łóżko, wyniesiesz i zmyjesz kubek po kawie, poukładasz książki na biurku, czy zetrzesz blaty w kuchni. Możliwości jest wiele, a życie i praca w czystej przestrzeni jest bardziej produktywne – uwierz.


Przejrzysz kalendarz i notatki

Gdy już wyrobisz sobie nawyk zapisywania, wiesz, że czasami zdarza się notować swoje pomysły w dziwnych miejscach. Ja często notuję na marginesach w brudnopisie lub kopiach roboczych w telefonie. I o ile zapiski robię regularnie, to ich przeglądu dokonuję dużo rzadziej. Jeśli masz ten sam problem może warto właśnie na to poświęcić najbliższe wolne 5 minut?


Ćwicz

Sprawność jest w cenie! Pamiętaj tylko, aby nie skupiać się wyłącznie na ciele. Co można ćwiczyć w ciągu zaledwie 5 minut? Możesz napinać mięśnie brzucha, robić przysiady, ćwiczyć dłonie i palce, doskonalić swoje pismo, ćwiczyć pamięć, rozwijać kreatywność, czy poprawiać koncentrację rysując ‘leniwe ósemki’.


Naprawisz coś

Co jakiś czas coś się psuje, ot, taka właściwość rzeczy materialnych. Jeśli jesteś w stanie sam dokonać naprawy, czemu nie zabierzesz się za to teraz? Przykręcenie gałki od szuflady, naoliwienie zawiasów skrzypiących drzwi, przyszycie guzika, czy sklejenie złamanej pamiątkowej figurki to naprawdę kwestia kilku minut.


W toku pisania tego wpisu. Moja głowa puchła od pomysłów. Dlatego już za chwilę zabieram się za pisanie kolejnych 5 rzeczy, które możesz zrobić w 5 minut. Tymczasem możesz podzielić się ze mną swoimi sposobami na efektywne wykorzystanie 5 minut.

Miło Cię widzieć. Rozgość się!