8 wtyczek na WordPress, które polecam

Już prawie 3 lata temu przesiadłam się z Bloggera na WordPress. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić, bo po prostym panelu Bloggera, WordPress dawał mi zbyt wiele możliwości i wydawał się być czarną magią. Po krótkim czasie okazało się jednak, że decyzja o zmianie była wyjątkowo trafna! Możliwości WordPressa są niemal nieograniczone. Kokpit jest intuicyjny, wybór szablonów ogromny, a grzebanie godzinami w kodzie zastępują proste wtyczki. To właśnie o nich chciałabym dzisiaj opowiedzieć. Zapraszam na listę moich ulubionych wtyczek na WordPress.


BackWPup

Wtyczka, którą powinien mieć każdy kto prowadzi stronę na WP. Prawidłowo skonfigurowana robi automatycznie kopie zapasowe naszej strony. Dzięki temu jeśli coś nam się posypie, będziemy mogli przywrócić ostatnią prawidłową wersję. Jeśli często grzebiesz w szablonie, a nie jesteś pewny swoich umiejętności – ubezpiecz się instalując tę wtyczkę!


Contact Form 7

Wtyczka, która pozwala tworzyć wszelkie formularze. Nie zawsze jest u mnie aktywna, ale używałam ją w kilku przypadkach: kiedy organizowałam konkurs na blogu, krótką ankietę, używałam formularza w zakładce ‚kontakt’, a także na pasku bocznym, abyście mogli dzielić się ze mną swoimi pomysłami na teksty jakie powinnam napisać. W tym ostatnim przypadku dostawałam niestety sporo angielskiego spamu, poza tym formularze działały bezbłędnie. Polecam!


Cookie Law Info

Wtyczka, której efekty widzicie przy każdej wizycie na blogu. To ona pozwala mi prowadzić blog zgodnie z prawem i informować Was o Polityce Cookies, w najmniej inwazyjny sposób.


Disqus Comment System

Najlepszy darmowy system komentarzy. Uwielbiam go za to, że zawsze informuje mnie o tym, ze ktoś odpowiedział na mój komentarz. To wiele dla mnie znaczy i pozwala budować obustronną płynną komunikację. Disqus wprowadza ostatnio reklamy, jednak nie zapowiada się na razie, żebyśmy mieli od niego tłumnie uciekać.


Photo Gallery

Świetna wtyczka do tworzenia galerii zdjęć. Szukałam czegoś takiego od dawna. Zdjęcia z podróży w postaci galerii zdjęć ogląda się dużo przyjemniej niż mega długie wpisy. Do tego nawigacja po galerii jest prosta (można używać do tego strzałek ‚w prawo’ oraz ‚w lewo’)


TinyMCE Advanced

Wtyczkę poznałam niedawno dzięki Asi i Ani, kiedy po aktualizacji WordPressa zniknęła mi możliwość justowania tekstu. TinyMCE Advanced sprawia, że nasz edytor tekstu staje się bardziej zaawansowany, mamy dużo więcej możliwości edycji tekstu, przez co blogowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.


WordPress Editorial Calendar

Jeśli planujecie swoje wpisy blogowe, macie kalendarz publikacji i zdarza Wam się pisać notki na zapas, wypróbujcie tę wtyczkę. Po jej zainstalowaniu macie dostęp do wbudowanego kalendarza postów, który możecie dowolnie edytować. Dużym plusem jest to, że posty w kalendarzu możecie przeciągać z miejsca na miejsce. Nie musicie już wchodzić w edycję każdego z nich, aby zmienić datę publikacji. To duże ułatwienie!


Yoast SEO

Najczęściej polecana  wtyczka do pozycjonowania wpisów blogowych. Jest najbardziej intuicyjną wtyczką jaką miałam i na moje potrzeby jest wystarczająca. Jeśli zależy Wam na promocji bloga, może warto ją wypróbować?


Zainstalowałam jeszcze kilka wtyczek, bez których jednak mogłabym się obejść. Powyższa ósemka to taki mój niezbędnik.

A Wy znacie te wtyczki? Jakie oprócz nich polecacie?

Miło Cię widzieć. Rozgość się!