Najlepsza aplikacja do nauki języków

aplikacja do nauki języków

Języki obce to nasza przyszłość. Podróże, kariera, wielokulturowość. Poznanie choćby wyłącznie języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, znosi wiele barier w życiu codziennym. Dlatego wkrótce na blog powrócą teksty, które będą wspierać Was w nauce języków obcych. Dziś przedstawiam Wam najlepszą aplikację do nauki języków obcych. wszystkich.


Czym jest AnkiDroid?

AnkiDroid to bardzo prosta aplikacja o minimalistycznym designie, przez co nasza uwaga skupiona jest na tym co najważniejsze – na nauce. Uczymy się w prosty sposób – na zasadzie fiszek. I to tyle i aż tyle…


Na czym polega działania AnkiDroid?

Zabawa z AnkiDroid polega na nauce słówek i wyrażeń. Jak wspomniałam wcześniej, design jest prosty, co moim zdaniem jest ogromną zaletą, bo nic nas nie dekoncentruje. Aplikacja ta jest bardzo intuicyjna, wygodna, a system powtórek jest opracowany na podstawie Twoich własnych ocen poziomu zapamiętania danego słówka czy zwrotu. Standardowo aplikacja każdego dnia wybiera Ci 20 nowych fiszek do nauki, a także przypomina o tych, które powinieneś powtórzyć. Oczywiście, kiedy czujesz, że Ci mało, możesz każdego dnia zwiększyć sobie ten limit według własnych potrzeb. Po pewnym czasie nauka powinna zająć Ci około 20-30 minut dziennie, a to mało, zwłaszcza, gdy uświadomisz sobie, że po miesiącu opanujesz 600 nowych słów, a roku nauczysz się ich aż 7300! W AnkiDroid można ściągać talie innych użytkowników na swój telefon, niestety zauważyłam, że czasami jest to niemożliwe przez błędy aplikacji.


AnkiDroid jako partner w nauce

Właściwie nie przeszkadza mi fakt, że muszę wprowadzić cały materiał sama, a nawet uważam to za atut aplikacji, ponieważ bo dzięki temu AnkiDroid staje się dla mnie świetnym partnerem w nauce, ponieważ podaje mi te treści, które przerabiam w samouczkach. Cieszę się, że mogę utrwalać swoją wiedzę w ten sposób, gdyż praca z innymi aplikacjami często utrudniała mi naukę (wszystko zaczynało mi się mieszać). Synchronizacja nauki na różnych polach, wiele ułatwia. Dzięki temu, że sam wprowadzasz słówka i wyrażenia do aplikacji, możesz mieć pewność, że będziesz uczyć się tego, co jest Ci potrzebne, czy to nie wspaniałe?


Ile płacę?

Aplikacja ta jest w pełni darmowa i nie posiada żadnych reklam. Wiem, że kiedyś istniała także wersja na komputer, za którą też warto się rozejrzeć.

Jednak nawet najlepsza aplikacja ma małe minusy. Wiem, że Ciebie drażnić może fakt, że wszelkie fiszki musisz wprowadzić sam, bo gdy nie będziesz w tym systematyczny, może się okazać, że niedługo zabraknie Ci materiału do nauki. I jeszcze jedno… z Anki nie nauczysz się raczej arabskiego, rosyjskiego, czy chińskiego, ponieważ jeśli nie masz tych liter w telefonie, po prostu nauka będzie niemożliwa.

 

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!