Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W swoim życiu, nie miałam szansy poznać zbyt wielu języków obcych. Przez dziewięć lat uczyłam się języka rosyjskiego, miałam siedmioletnią trudną przygodę z angielskim, od jakiegoś czasu szlifuję włoski, a niecały rok pracuję nad tureckim. Miałam też epizody z anglistyką i rusycystyką (zdałam maturę z obu języków), a przez to krótką przygodę z chińskim. Jednak z żadnego języka nie jestem w pełni zadowolona. Jakiś czas temu postanowiłam, że chcę jeszcze więcej czasu poświęcać językom i doskonalić moje umiejętności. Stworzyłam wtedy listę Dlaczego chcę nauczyć się języków obcych?, aby w chwilach zwątpienia mieć zawsze przed oczami bodźce, które pchną mnie do osiągnięcia celu. Aby zachęcić Was do nauki, przedstawiam Wam moją listę.


Większe możliwości na rynku pracy

Świetna znajomość języków to w dzisiejszych czasach podstawa. Niewielu pracodawców pyta dziś o język angielski, bo niemal każdy powinien znać ten język w stopniu komunikatywnym. Nie zapominam też o tym, że jeśli moja ojczyzna nie da mi zatrudnienia, będę miała szansę próbować za granicą.


Czytanie

Podobno czytanie książek w oryginale jest dużo lepsze. Dotychczas przeczytałam w całości jedną książkę w obcym języku. Byłam z siebie dumna, bo naprawdę zrozumiałam ją w 100%. Już niedługo, chciałabym przeczytać książkę, która mnie ogromnie intryguje. I wkrótce na pewno po nią sięgnę, przeczytam i zrozumiem. Oczywiście czytanie to także internet, co oznacza jeszcze więcej newsów, rozrywki i wiedzy.


Wiedza

W polskojęzycznym internecie mamy coraz więcej możliwości e-learningu. Niestety, nigdy nie będzie tyle stron learningowych polskich ile w języku angielskim. Strony do nauki języków, liczne tutoriale, czy słynna już Coursera, to naprawdę niewielka część możliwości jakie daje nam internet. Języki przydadzą się, żeby móc z tego korzystać.


Ludzie

Ludzie są różni i takich różnych ludzi chciałabym poznawać. Tłumaczenie słów drugiego człowieka, nigdy w pełni nie odda przekazu, jaki nadaje Twój rozmówca. Dlatego dla głębszych i piękniejszych relacji, warto znać języki.


Brak ograniczeń

Chcę podróżować po świecie – robię to, mając pewność, że na pewno z kimś się dogadam na miejscu. Chcę mieszkać w innym kraju – przeprowadzam się. Chcę oglądać filmy w oryginale i rozumieć teksty moich ulubionych piosenek – tak się dzieje. Właściwie każdy z powyższych punktów można podpiąć pod mój ‚number 5’. Dlatego pozbądźmy się ograniczeń ucząc się języków.


Znajomość języków w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Hej! Żyjemy w globalnej wiosce i czas się do tego dopasować. Nie rozwijając siebie, sami się blokujemy i zamykamy drzwi do nowych możliwości. A przecież świat jest fascynujący, musimy tylko sięgnąć, by czerpać z niego garściami.

A dlaczego Ty uczysz się języków?

Hej, na bieżąco przygotowuję fiszki do nauki języków. Zapraszam do pobierania ich w zakładce ‚Download

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!