Dochód pasywny bez nakładów finansowych

Coraz częściej jesteśmy świadomi, że dużo łatwiej osiągać cele, kiedy mamy zaplecze finansowe. Nie bez powodu budujemy poduszki finansowe, poświęcamy kolejne godziny na pracę (biorąc nadgodziny lub szukając pracy dorywczej) i dbamy o to, aby coraz więcej pieniędzy wpływało na nasze konta.

Często zapominamy jednak o tym, że aby zwiększyć stan konta, nie musimy zwiększać liczby godzin jakie poświęcamy na pracę. Czasem wystarczy pracę wykonać raz, aby czerpać z niej zyski przez długi, długi czas. Tak właśnie budujemy dochód pasywny.

Dochód pasywny to pieniądze, które wpływają na Twoje konto regularnie, bez Twojego czynnego udziału i ciągłej kontroli. Najczęściej wskazuje się tu odsetki, pieniądze z wynajmu (np. mieszkań czy samochodów) czy z biznesu, którym zarządza za nas ktoś inny. Ok, ale czy da się zbudować dochód pasywny, bez nakładów finansowych, inwestując w to wyłącznie swój czas i umiejętności? Oczywiście! Mam dla Ciebie aż 6 sposobów!


Własny produkt

Obecnie nie tak trudno zrobić własny produkt, który będzie można sprzedać w sieci. Możesz napisać swoją książkę czy poradnik i wydać je za pomocą Ridero, możesz stworzyć własny kurs online, w tym temacie kopalnią wiedzy jest Ariadna Wiczling.  Najważniejsze, żebyś znalazł to, w jaki sposób możesz pomóc ludziom dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami.

A co najlepsze, wcale nie musisz zakładać działalności gospodarczej, aby móc legalnie zarabiać na swoim produkcie. Jak to zrobić? Podpowie Ci Ania.


Koszulki/gadżety

Bardzo fajną ofertę ma również firma CUPSELL, która umożliwia sprzedaż koszulek oraz gadżetów z zaprojektowanymi przez Ciebie wzorami. Jak to działa? Robisz projekt koszulki i promujesz swój sklep. Produkcją koszulek, ich pakowaniem i wysyłką zajmuje się firma. Ty zgarniasz tylko prowizję od sprzedaży. Brzmi nieźle, prawda? Niestety, na początku musisz poświęcić sporo czasu na marketing.


Programy partnerskie

Możesz dołączyć także do sieci programów partnerskich, polecać produkty i zgarniać % od sprzedaży. Jeśli dysponujesz swoją stroną, blogiem bądź rozbudowaną siecią kontaktów będzie to o wiele łatwiejsze. Najbardziej popularne i najciekawsze programy partnerskie to Ceneo oraz Nokaut.


Reklamy

Jeśli tworzysz treści w internecie, może warto zastanowić się nad dołączeniem do nich reklam. Najpopularniejszym dostawcą jest AdSense. Niestety najczęściej nie możesz liczyć na zyski z kliknięć, a wyłącznie za wyświetlenia reklam (gdzie stawki są dużo niższe), które są zaniżanie przez stosowanie AdBlocków. Dlatego jeśli Twoje kanały (np. blog czy YT) nie generują tysięcy wyświetleń, zyski będą niewielkie.

Pamiętaj jednak, że nie warto inwestować pieniędzy na stronach, które oferują AdPacki (paczki reklam). Większość z nich (jeśli nie wszystkie) są piramidami finansowymi, które są nielegalne. Prześledźcie choćby historię Traffic Monsoon.


MLM

Czyli marketing sieciowy. To nie tylko bezpośrednia sprzedaż, ale także – a może przede wszystkim – budowanie swojej struktury ludzi, którzy będą pracować dla Ciebie. Próbowałam wielokrotnie, jednak bardzo szybko się poddawałam, twierdząc, że to nie dla mnie. Jednak w MLM uczysz się podstaw biznesu, budujesz dochód pasywny i rozwijasz się. Dlatego warto spróbować.

Jeśli chcesz dołączyć do mnie napisz: kontakt@rytmklawiatury.pl


Sprzedaż zdjęć

Jeśli jesteś uważny i potrafisz uchwycić ulotne chwile, albo masz duże wyczucie estetyki, a do tego posiadasz dobry sprzęt – zacznij  sprzedawać swoje zdjęcia. Istnieje mnóstwo portali, które Ci to umożliwią. Ja zdecydowałam się na Fotolię, ale jestem jeszcze na etapie testów, więc nie wiem czy mogę polecić Ci ten portal. Raz zrobione zdjęcie możesz sprzedawać wielokrotnie. Dlatego łap aparat w dłoń i spróbuj powiększyć stan swojego konta cykając fotki.

PS. Statystyki mówią, że najchętniej kupowane są zdjęcia z kategorii ‚Biznes’.


Oto sposoby na budowanie pierwszego dochodu pasywnego bez  inwestowania pieniędzy. Jeśli masz jeszcze jakieś pomysły, podziel się nimi w komentarzach.

* * *

Jeśli znasz osoby, które:

  • są studentami i maja niewielki budżet,
  • ciągle poszukują możliwości zarobku,
  • chcą zwiększyć swoje dochody,

wyślij im ten wpis, bądź udostępnij go na swojej tablicy facebookowej. Dziękuję!

Opublikowany przez Rytmklawiatury.pl – BLOG na 4 maja 2017

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!