Jak oszczędzać pieniądze? – Czasopisma

Jak oszczędzać pieniądze

Coraz częściej zadajemy sobie pytanie: jak oszczędzać pieniądze. Ja sama wciąż szukam i testuję nowe odpowiedzi. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami sposobami na zyskanie kilku groszy oszczędności, jeśli wciąż kupujecie czasopisma.


Blogi

Przerzuć się na czytanie blogów. Blogi mają naprawdę wiele zalet i mogą zastąpić czasopisma. Dużym plusem jest to, że możesz wdać się w dyskusję z autorem, poprosić o dodatkowe wyjaśnienia. Blogi mimo wszystko mają mniej reklam, są bardziej wiarygodne niż prasa i nie musisz za nie płacić gotówką. Wynagrodzenie w postaci lajków mile widziane. Wyższość blogów nad czasopismami świetnie opisała Ania.


E-magazyny

A może zrezygnuj z papierowych gazet. Możesz wybrać darmowe magazyny, które są dostępne w sieci. Pisałam o nich tutaj. Darmowych możliwości jest mnóstwo, dlatego warto z nich skorzystać. Jeśli bardzo zależy Ci na tym by czytać konkretne pismo zdecyduj się na wersję elektroniczną. Jest nieco tańsza, zawiera te same treści i zajmie mniej miejsca w torebce, bo przecież zazwyczaj masz przy sobie tablet bądź smartfona.


Tanie stoiska

Niektórych czasopism nie musisz czytać na bieżąco. Coaching, czy pisemka do nauki języków nie tracą szybko na aktualności, a do ich treści możesz dotrzeć np. po miesiącu. Jeśli mieszkasz w większym mieście z pewnością masz w okolicy miejsce, gdzie można nabyć archiwalne numery dużo taniej. Podobno na bazarku w Siedlcach jest takie stoisko, ja sama zaopatrzyłam się w kilka magazynów na stoisku przy kasach na dworcu Warszawa Śródmieście.


Wspólne czytanie

Jeśli lubisz czytać, ale nie kolekcjonujesz czasopism zajrzyj do biblioteki do czytelni czasopism. Moja biblioteka uczelniana prenumeruje kilka fajnych czasopism, nie tylko czysto naukowych. Niektóre biblioteki publiczne prenumerują czasopisma, żeby dodatki z nich przeznaczać na prezenty za czytelnictwo dla dzieci. Jeśli Twoja koleżanka również czyta to czasopismo co Ty może warto złożyć się po połowie? Rozejrzyj się wokół może znajdziesz gdzieś możliwość czytania ulubionego czasopisma.


Prenumerata

Jeśli naprawdę musisz mieć kolejny numer Twojego ulubionego czasopisma to zdecyduj się na prenumeratę. Subskrybując prasę zazwyczaj oszczędzasz kilka groszy, masz pewność, że dostaniesz kolejny numer, a czasem masz też szansę na drobny upominek.


Istnieją jeszcze inne sposoby oszczędzania, m.in. odzyskanie części pieniędzy z makulatury. Dajcie znać jak wy oszczędzacie na czasopismach. Będzie mi miło jeśli puścicie ten wpis w świat za pomocą poniższych przycisków.

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!