Listy jakie chcę napisać

Od dawna chcę napisać list do siebie z przyszłości, ale na chęciach się zazwyczaj kończyło. Właśnie uświadomiłam sobie, że ten list, miałby już 5 lat, gdybym napisała go, gdy po raz pierwszy ta myśl wpadła mi do głowy. Dziś po przeczytaniu pewnej książki, chciałabym żeby w tym roku powstało trochę więcej listów niż ten jeden. Oto lista listów, jakie chcę napisać w tym roku.


List do mnie za 5 lat

List, od którego wszystko się zaczęło. List, w którym chcę zawrzeć swoje najskrytsze marzenia, plany i obawy dotyczące najbliższych 5 lat. List, który otworzę po tych pięciu latach i sprawdzę ile rzeczy zrobiłam, ile pragnień się zmieniło oraz jak ja sama się zmieniłam.


 List do mojego towarzysza życia

To list do mojej drugiej połowy. Będzie zawierał moje pragnienia i oczekiwania względem niego. Nie wiem czy ten list będzie kiedykolwiek dostarczony do nadawcy. Nawet jeśli nie zdecyduję się go przekazać adresatowi, to na pewno napisanie tego listu pozwoli mi bardziej poznać siebie.


List-bajka o moim życiu

Do końca nie wiem czy będzie to list-bajka, czy zwykła bajka. Wiem, że z pewnością będzie ona opierała się na moim życiu. Będę roślinką, księżniczką, zwierzątkiem, czy rzeczą? To się okaże. Bajka ma mieć działanie czysto terapeutyczne i nieść i nadzieję. Na pewno będzie z happy endem.


List do kogoś, kto mnie zranił

Napiszę też list do kogoś, kto bardzo mnie zranił. W tym liście zawrę opis zachowania, opis tego jak się czułam, oraz opis tego czego oczekuję od tej osoby. Podobnie jak czyni to Susan*.


List do pewnej osoby z wyrazami wdzięczności.

Jest to jedyny list na tej liście, który będę pisała z zamiarem wysłania go do adresata. Z przyjemnością zaadresuję kopertę, nakleję znaczek i wrzucę list do skrzynki. Niech ta osoba wie, że doceniam to, co dla mnie zrobiła.

To wszystkie listy jakie chcę napisać w tym roku. Pisanie pierwszego listu, było swego czasu dość popularne w blogosferze, 2, 3 i 4 zostały zainspirowane książką Susan Forwards „Toksyczni rodzice”, ostatni ma być wyrazem wdzięczności dla pewnej osoby. Mam nadzieję, że wkrótce ukończę je wszystkie!

 

Miło Cię widzieć. Rozgość się!