Ochrona plików – stwórz niewidoczny folder

ochrona plików

Czasem mam wrażenie, że strach przed wstydem blokuje niesamowicie nasz rozwój. Z pewnością dzieje się tak w moim przypadku. Wiele razy docierałam do ciekawych ćwiczeń rozwojowych, podczas których miałam spisać bardzo intymne myśli i przekonania. Rezygnowałam z tego, bałam się, że ktoś znajdzie te zapiski, wejdzie w moje najskrytsze myśli i wykorzysta je przeciw mnie.

Wiele razy starałam się ukryć te zapiski w zakamarkach mojego komputera, bo samo kodowanie hasłem plików mi nie wystarczało. Kiedy dotarłam do możliwości stworzenia tajemnych folderów, okazało się, ze to strzał w dziesiątkę. Teraz czuję, ze moje pliki są bezpieczniejsze. Dziś chciałabym Ci pokazać sposób na stworzenie niewidocznego  folderu. Nieważne co chcesz w nim skryć, ale myślę, stanowi on świetną dodatkową ochronę dla Twoich plików. Zapraszam na krótki tutorial!


1. Tworzymy nowy folder.

Myślę, że każdy z nas potrafi stworzyć nowy folder, ale powiedzmy, że tutorial ten jest skierowany dla każdego użytkownika komputera. Także dla osób w średnim wieku oraz seniorów. Dlatego przypominam, że aby stworzyć nowy folder klikamy prawym przyciskiem np. na pulpit, wybieramy opcję ‚nowy’, a następnie ‚folder’. Pierwszy krok za nami!

1

2. Zmieniamy nazwę folderu.

Tym razem klikamy prawym przyciskiem na nasz folder i wybieramy opcję ‚zmień nazwę’.  Przy pomocy klawiatury numerycznej wpisujemy w pole tekstowe kolejno cyfry 0160 jednocześnie przytrzymując lewy alt. W rezultacie otrzymujemy folder bez nazwy.

2

3. Zmieniamy ikonę.

Teraz pozostało już tylko zmienić ikonę folderu. Kolejny raz klikamy prawym przyciskiem na nasz folder i wybieramy opcję ‚właściwości’. W oknie, które się pojawiło klikamy kartę ‚dostosowywanie’, a następnie przycisk ‚zmień ikonę’. Pozostało nam tylko, wśród dostępnych ikon wybrać puste okienko. Klikamy ok i gotowe!

3

Teraz nasz folder jest niewidoczny! Możesz przenieść go w dowolne miejsce i korzystać z niego jak ze zwykłego folderu. Odkrycie takiego schowka jest niemal niemożliwe. Widoczny jest wyłącznie po zaznaczeniu:

5

Co myślisz o takiej ochronie swoich plików?

Skorzystasz?

Znałeś ten sposób na ukrycie tego, co powinno pozostać niewidoczne?

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!