Milcz

– Porozmawiaj z nim. Powiedz mu co czujesz – radzili przyjaciele. Ona sama czuła, że tylko szczera rozmowa może rozwiązać problem jaki pojawił się w ich związku. Więc stosowała się do tego, mówiła o swoich uczuciach i napotykała mur. Do czasu…

Nie. Nie otworzył się nagle na nią i nie zaczął mówić o swoich uczuciach. Nie wziął jej w ramiona i nie powiedział, że też ją kocha, przepraszając i całując naa przemian. To raczej ona zamknęła się i przestała mówić o tym co czuje.

To nie jest standardowa historia, jedna z tych, gdzie zranione serce stało się zimne jak głaz. Ono nadal biło gorąco i miało w sobie ogromne pokłady miłości. Miłości, którą chciało przyjąć, ale tylko pod warunkiem, że ktoś naprawdę zechce ją dać.

Jesteś gotowy poznać prawdę? Przestała mówić „kocham” z miłości i szacunku do niego. Wiedziała, że on wie, co ona czuje i do niego zależy co z tym zrobi. Nie chciała, by tak ważne słowo, stało się elementem manipulacji, próbą wywołania poczucia winy i nakłonienia go do powrotu.

Puściła go wolno. Nie tracąc nadziei, że jutro coś się zmieni. Wierząc, że on w końcu odnajdzie swoją życiową drogę, choć ona widziała odpowiedz w jego oczach i nie wiedziała, czemu on nie zauważa tej oczywistości. Nie odważyła się mu radzić. By nie pomyślał, że ta odpowiedź, którą ona widzi, została stworzona, aby zaspokoić jej pragnienia. Pozwoliła mu podjąć decyzję. I choćby popełnił błąd to ona będzie dla niego wsparciem.

Życie nie dopisało zakończenia tej historii. Być może będzie dla niego towarzyszką życia, być może tylko przyjaciółką. Wybrała milczenie, bo nie chce kojarzyć miłości z naciskiem i wymuszaniem. I wiesz co? Ona nie chce byś postrzegał ją jako nieszczęśliwą, niespełnioną i oddaną ponad wszystko. Każdego dnia cieszy się życiem, stawia na rozwój i spełnia swoje marzenia. Może śmiało powiedzieć, że jest szczęśliwa, bo nie uzależnia swojego szczęścia od niego. Nie chce go obarczać takim ciężarem, bo jej szczęście zależy tylko od niej. Tak samo jak Twoje od Ciebie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!