Najlepsze reakcje na Prima Aprilis

Uwielbiam Prima Aprilis. I choć rzadko uda mi się kogoś nabrać, to i tak mam mnóstwo radości z tego dnia, bo zazwyczaj żarty, które są kierowane w moją stronę są inteligentne i bawią obie strony. W tym roku z wypiekami na twarzy  obserwowałam, jak ludzie działający w sieci ograli temat. Obyło się bez ciąż i zamykania blogów, a także nie trafiłam na żenujące żarty, które nikogo nie śmieszą.

Oto najlepsze przykłady real-time marketingu:

Żywiec

Zestawienie rozpoczyna Żywiec. Bez wyszukanych i sztucznych żartów nawiązuje do Prima Aprilis, a przy tym całość jest spójna z ostatnia kampanią marketingowa marki. Duży plus!


Magazyn Online Marketing

Internet lat dziewięćdziesiątych. Kiedy byłam mała to właśnie telegazeta z programem telewizyjnym i stroną dla dzieci ‚łączka telezajączka’, była uwielbianą przeze mnie rozrywką. Ciekawy pomysł na wywołanie w odbiorcach uśmiechu, nie tylko z powodu udanego żartu, ale także z powodu przywołania miłych wspomnień.


Wedel

Nie ma to jak w żartobliwy sposób strolować swoich odbiorców. Wedel zamieścił konkurs, w którym zadanie polegało na wykonaniu zadania z gifa, przy czym wstawił grafikę imitującą ładowanie się gifa. Jak dla mnie odważny ruch, który mógł wywołać oburzenie odbiorców. Jednak Wedel zna swoich fanów i całość wyszła rewelacyjnie.


Allegro

Osoby czuwające nad marketingiem Allegro są świetnymi fachowcami. Wirusowe kampanie reklamowe prezentujące wysoki poziom, dały nadzieję, że Allegro także podczas Prima Aprilis nie zawiedzie. I tak też się stało. Nowa odsłona Allegro spodobała się chyba wszystkim użytkownikom intenetu.


PornHub

Chyba najgłośniejszy żart tegorocznego Prima Aprilis. PornHub w tym roku zrobił niezłą niespodziankę swoim użytkownikom. Po obejrzeniu jednego z materiałów dziękował użytkownikom, za udostępnienie treści na Facebooku. Ciekawe ile mini zawałów wywołał ten żart.


W naszym blogersko-vlogerskim światku też nie zabrakło świetnych żartów. Najbardziej spodobały mi się: tatuaże Maffashion oraz Czarka (cała relacja na Snapie była berdzo realistyczna), a także informacja Adama o jego programie w TV Trwam (dlatego, że nieźle się wkręciłam i zastanawiałam się dlaczego się na to zdecydował).

A Wam jaki żart przypadł najbardziej do gustu?

Miło Cię widzieć. Rozgość się!