O blogu

Odkąd odwzorowywałam niekształtnie pierwsze litery ze szkolnej tablicy
i nauczyłam się tworzyć z nich wyrazy, a następnie zdania – uwielbiałam pisać.

To zdanie napisałam w 2012 roku we własnej autoprezentacji, którą tworzyłam na zajęcia z komunikacji interpersonalnej. Jedno zdanie, które jest idealną odpowiedzią na pytanie, po co tu jestem i skąd kolejny, nowy blog. Powodów, dla których piszę jest więcej, ale o tym następnym razem. Dziś krótka historia o tym skąd się wziął rytmklawiatury.pl

Trochę historii

Odkąd uzyskałam stały dostęp do internetu, próbowałam prowadzić blogi. Zaczynało się od pamiętników nastolatki, prowadzonych nieregularnie i niejednokrotnie porzucanych. Dopiero w roku 2009 powstał pierwszy systematycznie aktualizowany blog my-red-hair.blogspot.com. Jego tematyka zmieniała się wraz ze mną. Mój blog był blogiem włosomaniaczki, był blogiem kosmetycznym, blogiem o rozwoju osobistym, by skończyć na lifestylu.

Lubiłam to miejsce. Bardzo. Dawało mi dużego kopa motywacyjnego. Praca nad blogiem przynosiła odprężenie, dlatego szukałam nowych atrakcyjnych szablonów, a następnie kupiłam pierwszą własną domenę agnieszka-online.pl (już nieaktywna). Wkrótce pod wpływem Nadine i Magdy (pamiętacie Krufkową?) zmieniłam domenę na zyskabloguje.pl. Blog kochałam, jednak w pewnym momencie mojego życia porzuciłam go. Życie prywatne, zaczęło mnie przytłaczać, zabrakło mi tej pogody ducha, która była częścią blogu, a rozwój osobisty niemal nie istniał.

Od pewnego czasu tęskniłam za pisaniem, ale stary blog ma pewne braki, błędy jakie z czasem nawarstwiły się w kodzie HTML, nie pozwalają na szaleństwa z szablonami, a sama domena stała się dla mnie denerwująca. Po wielu miesiącach, chciałam zacząć wszystko od nowa. Gdyby nie ostatnie oszczędności (warto spełniać marzenia!) i nieoceniona pomoc Wojtka, nie byłoby nowego blogu, nie byłoby nowej domeny, własnego hostingu i WordPressa, który daje mi więcej możliwości niż blogger.

Blog ten powstał w roku 2014, ale wielokrotnie był odświeżany, dlatego dziś widzisz go w obecnej formie, która cały czas jest niedoskonała, ale najlepsza na ten moment. Blog skierowany jest przede wszystkim do młodych kobiet wchodzących w dorosłe życie. Jeśli zaczynasz życie na własny rachunek, próbujesz się zorganizować, odnieść sukces i wieść życie o jakim marzysz – to jest miejsce dla Ciebie.

Kalendarium postów

Od połowy października posty na blogu pojawiają się co dwa dni. Każdy kolejny post mieści się w innej kategorii blogowej. Posty poniedziałkowe – kariera, wtorkowe – blog, środa to czas na lifestyle i wywiady, w czwartek zajmujemy się finansami, piątki to czas na organizację życia, w sobotę uczymy się języków, a w niedzielę podróżujemy. Jako, że pracuję w nieregularnych godzinach, zazwyczaj planuję posty dzień wcześniej, także zawsze widzimy się o 16:00.

Przyszłość

Każdego dnia zaczynam, na nowo, swoją przygodę z blogowaniem. Uwielbiam interakcje z czytelnikami, nowe niezwykłe znajomości i motywację do rozwoju. Już nie mogę się doczekać co przyniesie przyszłość! Mam nadzieję, że będziesz tu ze mną w miejscu, w którym będę pisać o… Jeszcze zobaczymy… A na razie rozgość się tu czytelniku.

Miło Cię widzieć!