Polskie podcasty, które warto znać #2 (7 propozycji)

polskie podcasty

Od ostatniego postu pt. Polskie podcasty, które warto znać minął prawie rok. Przez ten czas coraz więcej kreatywnych osób zaczęło zauważać potencjał w podcastingu. Ja sama próbowałam swoich sił (dowód w pasku bocznym), jednak nadal walczę z iTunes, więc nie skupiam się na rozwoju czegoś, z czym nie mogę dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Wracając jednak do tematu, od tamtej pory pojawiło się mnóstwo nowych audycji, które warto śledzić. Wybrałam dla Was kolejną siódemkę, którą musicie koniecznie sprawdzić. Może i tym razem znajdziecie coś dla siebie?

Prawo dla kreatywnych

Wojtek to osoba, którą zna każdy w blogosferze. Laureat konkursu Blog Roku, prawnik z zamiłowania. Na swoim blog w prosty sposób tłumaczy urzędniczy język ustaw na język polski, wyjaśnia, radzi, uświadamia. Teraz nie tylko w formie pisemnej, ale też audio!

Słowem o biznesie

Agnieszka Socha to kolejna kobieta, która dzieli się swoim sposobem na budowanie biznesu. Jeśli jesteś kobietą lub zatrudniasz kobiety, warto zagłębić się w to co mówi Aga.

PS.Każda przedsiębiorcza kobieta powinna usłyszeć  odcinek drugi pt. „Pasjobiznes”.

Each One Teach One

Jeśli interesuje Was kreatyewne i świadome życie (jak sam to określa autor), to musicie koniecznie posłuchać tego podcastu. Na podcast Michała trafiłam, kiedy słuchałam wywiadu z Margo i wsiąkłam. Michał porusza różnorodną tematykę: relacje, biznes, zdrowie, duchowość. Nie wszystkie są w sferze moich zainteresowań, ale te które trafiają w mój gust są fenomenalne!

To się opłaca!

Aga z bloga To się opłaca (wcześniej BiznesoweInfo), to osoba, która pokazuje wszystkim, ze da się pracować w domu i naprawdę można się z tego utrzymać. Mimo, ze nie zawsze zgadzam się z poglądami Agnieszki, to jednak w większości jej rady okazały się skuteczne. Kupiłam jej książkę, a także byłam uczestniczką jej kursu online, a to chyba świadczy o tym, że darzę opinię Agi dużym zaufaniem.

Niezłe aparaty

Podcast pary fotografów, dla których pasja stała się zawodem. Dzielą się oni swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w branży. Audycja ciekawa nie tylko dla zawodowców, czy  fotografów amatorów. Polecam ją wszystkim, po prostu cholernie dobrze się tego słucha!

Stacja Zmiana

Pewnego dnia Tomasz Nadolny wpadł na pomysł stworzenia podcastu dla osób, które są na zakręcie życiowym, które potrzebują zmiany. Do wspólnego tworzenia zaprosił Kasię Michałowską i tak się zaczęło. Motto podcastu brzmi: coś się kończy, coś zaczyna. I właśnie o tym prowadzący rozmawiają z zaproszonymi gośćmi. Naprawdę warto poznać ten podcast.

Pani Swojego Czasu

Pozycja, której nie mogło zabraknąć  na liście. Ola Budzyńska ma tak silną markę, że cokolwiek zrobi, pójdą za nią odbiorcy. Ale trzeba jej przyznać, że to co robi, robi dobrze, a do tego jeszcze udoskonala każdą rzecz. Co jest godne naśladowania! A do tego tematyka: budowanie i rozwijanie biznesu online. Czy może być ktoś bardziej wiarygodny, niż osoba, która po serii porażek odniosła spektakularny sukces?

 

Poznałeś kolejną listę audycji, które polecam. Polskie podcasty są coraz wyższej jakości, dlatego warto poszukiwać nowości i słuchać ich podczas transportu, czy czynności niewymagających naszego skupienia, jak prasowanie czy gotowanie :).

Zajrzyj do poprzedniego wpisu:

Polskie podcasty, które warto znać. Aż 15 tytułów!

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!