Polskie podcasty, które warto znać. Aż 15 tytułów!

Wielozadaniowość jest w cenie, ale sprawdza się najlepiej, kiedy łączymy aktywność fizyczną z aktywnością umysłową. Dlaczego więc nie wykorzystać czasu podczas sprzątania, podróży, czy ćwiczeń na siłowni do pogłębiania swoich kompetencji? Idealne będą do tego podcasty, czyli słuchowiska. W Polsce nadal nie jest to popularna forma dzielenia się wiedzą, ale mamy już dość sporo materiałów, poniżej przedstawiam Ci najlepsze polskie podcasty.

polskie podcasty

Mała wielka firma

Jeden z najbardziej popularnych polskich podcastów prowadzony przez Marka Jankowskiego i Pawła Tkaczyka. Skierowany przede wszystkim do osób, które mają firmę, lub chciałyby w końcu zacząć pracować na własny rachunek. Dzięki dwóm prowadzącym tajemna wiedza dotycząca marketingu, zarządzania i zatrudniania staną przed nami otworem.

polskie podcasty
Więcej niż oszczędzanie pieniędzy (WNOP)

Uzupełnienie działalności Michała Szafrańskiego, autora bloga „Jak oszczędzać pieniądze?”, a także od niedawna książki „Finansowy ninja”. Gromadzenie i pomnażanie oszczędności nie ma przed Michałem tajemnic. Na szczęście autor zechciał się podzielić tą wiedzą z każdym z nas. O tym na blogu, w książce, a także w podcaście.

polskie podcasty
Po nitce Ariadny

Ariadna Wiczling to pierwsza polska ‚podcasterka’, od której zaczęła się moja przygoda z podcastami. Ariadna prowadzi biznes online i uczy wszystkie kobiety, jak zmienić swoje życie, nabrać odwagi i pójść na swoje. Pokazuje, że to wcale nie jest tak trudne jak się wydaje.

polskie podcasty
Zombie vs Zwierz

Paweł Opydo to bloger, który odnajduje się w każdej formie. Blog, youtube i podcasty nie mają dla niego tajemnic. Wraz z Katarzyną Czajką po prowadzą ciekawe dyskusje dotyczące aktualnych wydarzeń, technologii, czy poglądów na temat stylu życia.

polskie podcasty
Menedżer Plus

Mariusz Chrapko, autor bloga MariuszChrapko.com, w swoim podcaście opowiada o tym, jak zarządzać firmą. Wszystkie wskazówki jakimi dzieli się z innymi, wypróbował w praktyce. Czego możesz nauczyć się od Mariusza? Jak być mądrym liderem, jak zarządzać sobą i pracą w zespole, jak pobudzić swoją kreatywność i motywować (zarówno siebie jak i innych).

polskie podcasty
Więcej niż zdrowe odżywianie

Kolejny podcast autorstwa blogera. Michał Jaworski porusza jednak zupełnie inną tematykę -opowiada o zdrowym odżywianiu, dietach i o tym jak być zdrowym dzięki temu, co wkładasz do ust. Jeśli zależy Ci na tym,  żeby poprawić jakość swojego życia – zajrzyj do Michała.

polskie podcasty
Kurs na pasję

Podcast dwóch kobiet: Anny Bednarczuk i Moniki Myszki-Wieczerzak dotyczy tego, co powinno być częścią naszej codzienności. Dziewczyny opowiadają bowiem o pasji. Być może ich podcasty pomogą Ci odnaleźć swój życiowy cel i sprawić, ze będziesz na tym zarabiać.

polskie podcasty
Mój mały wielki biznes

Mój mały wielki biznes to podcast autorstwa Krystiana Zycha. Krystian pokazuje biznes z ludzkiej strony. Duża część słuchowisk porusza tematykę biznesu online. Warto zainteresować się tym podcastem, aby prowadzić biznes zgodnie z prawem, zorganizować swój czas i żeby działaś efektywniej.

polskie podcasty

Echa rynku

Podcast przede wszystkim dla tych, którzy dbają o swoją edukację finansową. Nie patrzcie jednak na opis na cover photo, podcast porusza nie tylko tematykę giełdy, ale finansów ogólnie. Poprzez ciekawe wywiady można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat pieniędzy.

polskie podcasty
Rozwój osobisty po polsku

Podcast Jakuba Zarazika, który niestety zakończył działalność i opublikował ostatni, pożegnalny odcinek podcastu. Do naszej dyspozycji pozostawił jednak kilkadziesiąt odcinków podcastów dotyczących rozwoju osobistego. Dlatego warto skorzystać z jego wiedzy i posłuchać materiałów, którymi się z nami podzielił.

Rozwój osobisty po polsku, przerodził się właśnie w Projekt Porażka

polskie podcasty
Dekompresor. Biznes i technologie

Podcast opowiadający o technologiach i wykorzystaniu ich w biznesie.

polskie podcasty
Niegowski rozmawia

Ciekawe rozmowy Sebastiana Niegowskiego z zaproszonymi przez niego gośćmi. Lubię słuchać tych rozmów i budzą czasem moje skrajne emocje (jak rozmowa z Pawłem Wyrzykowskim). Szkoda, ze tematyka poszczególnych odcinków nie jest wspomniana w tytule, mimo to uwielbiam i słucham.

polskie podcasty
Lepiej teraz

Radek Budnicki uczynił sobie za cel harmonijne życie pełne pasji. Postanowił propagować ten pomysł na życie wśród swoich słuchaczy. Jeśli interesujesz się rozwojem osobistym – to pozycja obowiązkowa na liście podcastów.

polskie podcasty

Ruszamy nieruchomości

Podcasty dotyczące w pełni rynku nieruchomości, pokazujący, że te inwestycje mimo kosztowności mogą być opłacalne. Jak kupić tanio mieszkanie? Kredyty hipoteczne, jak policzyć opłacalność? To wszystko usłyszysz w podcaście.

polskie podcasty
Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko

Zawsze i wszędzie możesz wszystko to motto życiowe Michała Wawrzyniaka. Michał wraz ze swoimi gośćmi pokazuje różne punkty widzenia, ale cel jest ten sam – udowodnić, że jego dewiza życiowa jest prawdziwa. Mnie przyciągnęli ciekawi goście (m.in. wróżbita Maciej) i zostałam na dłużej.

 

To już koniec mojej listy. Daj znać, który ze wspomnianych podcastów przypadł Ci do gustu. Jeśli szukasz narzędzie do okiełznania podcastów na smartfonie z Androidem, to serdecznie polecam: CastBox, z którego sama korzystam.

Jeśli wpis przypadł Ci do gustu udostępnij go swoim znajomym.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Miło Cię widzieć. Rozgość się!