Warszawa – co warto zobaczyć? Gdzie szukać wydarzeń?

Warszawa to miasto, obok którego nie da się przejść obojętnie. Albo się je lubi, albo nienawidzi. Przez ostatnie dwa lata pobytu w stolicy odkrywałam jej blaski i cienie, na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Warszawa jest pięknym miastem i nie rozumiem jak można jej nie kochać. Żałuję że nie chciałam tu studiować, ale wtedy byłam jedną z tych, którzy myślą, że stolica nie jest dla nich. W moim przypadku był to ogromny błąd.

Jak więc pokochać Warszawę?

Korzystać z różnych możliwości, które nam daje, zobaczyć wszystko, co nam oferuje, a jest tego naprawdę dużo.


Muzea

Przede wszystkim muzea. Mało kto wie, że wiele warszawskich muzeów ma w ofercie jeden darmowy dzień w tygodniu, co oznacza, że w wybrany dzień możemy obejrzeć eksponaty zupełnie bezpłatnie. Dodatkowo obecnie mamy Darmowy listopad w rezydencjach królewskich, co oznacza, że przez cały listopad Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie zwiedzimy za darmo!


Korzystaj z aplikacji

Mamy mnóstwo aplikacji, które pomagają w znalezieniu interesujących wydarzeń w stolicy, moje ulubione to:

Polecam To! – aplikacja pokazująca zaledwie kilka podstawowych miejsc w Warszawie. Są to przede wszystkim miejsca spacerowe. Jeśli lubicie spacery oraz miejskie widoki, zachęcam do zainstalowania tej aplikacji.

Prawa Warszawa – aplikacja pomagająca nam poznać Pragę – najbardziej klimatyczną dzielnicę Warszawy. Piękne podwórka, urzędy, zabytki czy lokale rozrywkowe. Wszystko znajdziecie w tej aplikacji!

Party Map – niemal wszystkie warszawskie wydarzenia w jednym miejscu. Liczne kategorie, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Aplikacja ma kilka niedociągnięć, ale na razie nie ma sobie równych w wyszukiwaniu ciekawych eventów.


Wydarzenia na Facebook

Warto także skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń na Facebooku. Tam również możesz wyszukiwać ciekawe eventy po dacie, kategorii czy lokalizacji. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, obejrzyj film podlinkowany na końcu.


Jakie miejsca polecam?

Zwiedziłam już sporo miejsc w Warszawie, ale dużo jeszcze przede mną. Co szczególnie mogę polecić? Oto moje TOP 10 w przypadkowej kolejności:

  • Most Świętokrzyski i widok na Stare miasto nocą
  • Starówkę łącznie z tarasem widokowym i piwnicami
  • Łazienki Królewskie
  • Centrum Nauki Kopernik
  • Kopiec Powstania Warszawskiego
  • Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Całą Pragę!
  • ogrody BUW
  • Pola Mokotowskie
  • Niewidzialną Wystawę

To by było na tyle. Więcej informacji zdobędziecie oglądając mój film na Youtube.

Miło Cię widzieć. Rozgość się!